T.C. SAĞLIK BAKANLIĞI Şanlıurfa İl Sağlık Müdürlüğü Şanlıurfa Halfeti Devlet Hastanesi


T.C. SAĞLIK BAKANLIĞI Şanlıurfa İl Sağlık Müdürlüğü Şanlıurfa Halfeti Devlet Hastanesi

Facebook Twitter Google Plus Linkedin

>Hasta Ziyaretçisi Kuralları

Güncelleme Tarihi: 16/03/2018


HASTANEMİZ ZİYARETÇİ KURALLARI

 

Hastanemiz ziyaret saatleri hafta içi 13:00 – 14:00 ve 19:00–21:00 saatleri arasındadır. Resmi tatil günleri  (hafta sonu dahil) 13:00 – 15:00 ve 19:00 – 21:00 saatleri arasındadır.
Ziyaretçilerin hasta yataklarına oturmaları ve hasta eşyalarını kullanmaları yasaktır.
12 (on iki ) yaşından küçük , çocuk ziyaretçi kabul edilmez.
Hastalara dışardan yiyecek ve içecek getirmek yasaktır. Ziyaretçiler tarafından getirilen her türlü yiyecek-içecek kapıda güvenlikler tarafından alıkonulup çıkışta iade edilecekti.
Ziyaretçilerimizin hastane ziyaret kurallarına uyması; tedavilerin aksamaması, hasta mahremiyeti ve servisin temiz tutabilmesi açısından son derece önemlidir.
Kalabalık gruplar halinde ziyarete izin verilmez.
Hasta ziyaretleri 15 dakikan uzun olmamalıdır.
Hastane,  görüşmesinde sakınca olduğu düşünülen hastalarda (yoğun bakım, bulaşıcı hastalık gibi) ziyarete izin vermeyebilir.
Yoğun Bakım Ünitemizde;
Yoğun Bakım Ünitemize girişlerde ziyaret sırasında (uyulması gereken kurallar asılıdır), ellerinizi dezenfektan ile temizleyiniz. Ziyaret sırasında cihazlara dokunmayınız.
Hekiminiz uygun gördüğü sürece, hastanın tedavisi aksamayacak şekilde, hasta  yakınının    15:00 – 16:00 saatleri arasında ziyaret etmelerine müsaade edilir.
Hasta yakınlarına (1.derece)  hastanın hekimi tarafından bilgi verilir.
Öneri, teşekkür  ve  şikayetlerinizi “ Hasta Haklarını Birimi” , “dilek – öneri kutuları” ve WEB sayfamızda  “dilek – öneriler(e-posta)” aracılığı ile iletebilirsiniz.